Faaliyetteki Santrallerimiz
YENİ Elektrik Kombine Çevrim Gaz Türbini (Kocaeli Dilovası, Türkiye)

%60'ı UNIT'e ait olan 865 MW kapasiteye sahip santral önemli bir stratejik bölge sayılan Kocaeli IMES Organize Sanayi Bölgesi'nde yer almaktadır. Projenin finansmanı 700 milyon dolara Garanti, İş Bankası, Yapı Kredi ve Vakıfbank tarafından sağlanmıştır. Tamamlandığında yıllık 6.5 milyon kWh elektrik üretecek olan proje Euromoney / Project Finance Magazine tarafından 2011 yılında “Avrupa'da Yılın Enerji Anlaşması” olarak ödüllendirilmiştir.

UNI-MAR Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali (Marmara Ereğlisi, Türkiye)

%33'ü Unit'e ait olan santral Haziran 1999'da devreye alınmış olup Türkiye'nin ilk özel sektör Yap İşlet Devret Santrali olma özelliğini taşımaktadır. 480 MW üretim kapasitesine sahip santral üretime başladığı andan itibaren her yıl Türkiye'nin toplam elektrik ihtiyacının %2,5'unu karşılamaktadır.

 
Boyabat Hidroelektrik Santrali (Sinop Boyabat, Türkiye)

%33'ü UNIT Grup’a ait olan Boyabat Hidroelektrik Santraline, Doğan Holding ve Doğuş Holding ortaklık etmiştir. 513 MW'lık Kurulu güce sahip olan santral Aralık 2012’de devreye alınmıştır. Türkiye'nin en büyük özel sektör hidroelektrik santrali olarak UNIT'in ülkemize kazandıracağı santral 2009 yılında Euromoney / Project Finance Magazine tarafından "Yılın En İyi Proje Finansmanı" ödülüne layık görülmüştür.

Bağıştaş 2 Hidroelektrik Santrali (Erzincan, Türkiye)

%100'ü UNIT Grup’a ait olan 49.8 MW kapasiteye sahip proje Erzincan'ın Bağıştaş köyünde bulunmakta olup Karasu nehri üzerinde inşa edilmiştir. Yıllık 181.250.000 kWh üretimi olan santral Aralık 2012'de devreye alınmıştır. Unit tüm bu yatırımlarıyla birlikte 2014 yılında toplam kurulu gücünü 2.000 MW seviyesine çıkarmayı planmaktadır.

PROLEZ Rüzgar Santrali (Varna, Bulgaristan)

Tamamı Unit'e ait olan 9 MW kapasiteye sahip Prolez rüzgar santrali Aralık 2010'da ticari üretim faaliyetlerine başlamış ve yıllık 25.200.000 kWh elektrik üretmektedir.