Serbest Tüketici miyim?

Enerji Piyasası Denetleme Kurulu tarafından her yıl Ocak ayında belirlenen yıllık tüketim miktarının üzerinde elektrik tüketimine sahip olan herkes serbest tüketici olarak elektriğini Unit Elektrik'ten (lisans sahibi şirketlerden) Tedaş tarifelerinden daha ucuza kulanma özgürlüğüne sahiptir.

Her yıl düşürülen serbest tüketici limiti 2013 yılı için yıllık
5.000 kWh olarak belirlenmiştir. Aylık ortalama 150 TL elektrik faturası ödüyorsanız, elektriğinizi daha ucuza ve güvenli şekilde Unit Elektrik'ten tedarik edebilirsiniz.

Kimler Serbest Tüketici Olabilir
  • Her yılın 31 Ocak tarihine kadar Enerji Piyasası Denetleme Kurulu tarafından belirlenen serbest tüketici limitini bir önceki yıl ya da içinde bulunulan yıl geçen gerçek veya tüzel kişiler
  • İçinde bulunulan yıl serbest tüketici limitini aşacağını bağlı bulundukları dağıtım kurumuna taahhüt eden gerçek veya tüzel kişiler
  • Talep birleştirme yoluyla serbest tüketici limitini aşan tüzen kişiler (Aynı veya farklı dağıtım bölgelerindeki birden fazla tüketim noktasında aynı tüzel kişiliğe ait toplam elektrik enerjisi tüketiminin bir önceki takvim yılına ait serbest tüketici limitini geçmesi ile talep birleştirme yapabilirsiniz.)